Dziura w drodze – odszkodowanie OC

Dziura w drodze i uszkodzona opona/felga/zwieszenie. Od kogo ubiegać się o odszkodowanie?

Jeśli już zdarzyło się że wpadłeś w dziurę i uszkodziłeś samochód – nie panikuj.
To czy otrzymasz odszkodowanie zależne jest od tego, czy wypadek wynika z Twojej winy.
Jeśli na jezdni znalazła się ogromna dziura – otrzymasz odszkodowanie, jednak wymaga to wielu spraw do załatwienia.

Jeśli w okolicy jest świadek zdarzenia, poproś go o dane kontaktowe, jego zeznania bardzo ułatwią formalności związane z uzyskaniem odszkodowania.
W między czasie sfotografuj dziurę oraz uszkodzenia samochodu, uszkodzone części zachowaj jako dowód.
Jak najszybciej wezwij policję lub straż miejską, służby mundurowe muszą sporządzić notatkę która stwierdza iż szkoda wystąpiła w wyniku złego stanu drogi.

Jeśli masz wykupione ubezpieczenie AC z odszkodowaniem nie będzie żadnego problemu, otrzymasz je bezpośrednio od swojego ubezpieczyciela, z kolei od zwróci się do zarządcy drogi o zwrot kosztów.
W przypadku gdy posiadasz jedynie polisę OC, musisz sam naprawić uszkodzenia samochodu a następnie zwrócić się do zarządcy drogi o zwrot poniesionych kosztów. Proces ten jest bardzo żmudny lecz gdy naprawa była kosztowna, warto się wysilić.
Dowiedz się kto jest zarządcą drogi, zgłoś się telefonicznie do zarządcy i dopytaj jakie dokumenty będą niezbędne do procedury odszkodowawczej (zachowaj wykonane zdjęcia oraz protokół policyjny).
Zarządca skieruje Cię bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela, on zajmie się Twoją sprawą i w niedługim czasie otrzymasz odszkodowanie.

Dziura w drodze – odszkodowanie OC
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *