Sprawca kolizji nie posiada aktualnej polisy ubezpieczenia OC

Brak aktualnej polisy ubezpieczenia OC wiąże z się bardzo wysokimi sankcjami od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W przypadku wypadku kolizji lub wypadku, sprawca który nie posiada ważnej polisy OC jest zobligowany do pokrycia kosztów związanych z likwidacją szkody, często są one bardzo wysokie. W przypadku wypadku w którym niezbędne będzie leczenie oraz rehabilitacja, także pokryje koszty leczenia.

W przypadku gdy sprawca kolizji/wypadku nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC, należne świadczenia zostaną pokryte przez UFG. W tym celu możemy skorzystać z pomocy wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, które przeprowadzi proces likwidacyjny oraz przekaże niezbędne dokumenty do UFG.

Po przekazaniu dokumentów, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci Nam należne świadczenia. W sytuacji gdy posiadamy aktualną polisę AC, UFG może nie pokryć całości kosztów, a jedynie te koszty które nie zostały zaspokojone w ramach polisy AC. Fundusz powinien również pokryć straty spowodowane utratą zniżek na polisę AC.

Sprawca kolizji nie posiada aktualnej polisy ubezpieczenia OC
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *